top of page

Skuteczne sposoby na pozbycie się drugiego podbródka

Drugi podbródek to częsty kompleks kobiet, ale również mężczyzn. Problem ten, wbrew pozorom, nie dotyka tylko osób otyłych, ale również tych szczupłych. Czy można skutecznie pozbyć się drugiego podbródka i wymodelować twarz? Oczywiście, że tak! Z pomocą przychodzą zabiegi z zakresu kosmetologii estetycznej i w tym artykule przedstawię Wam kilka metod, które poradzą sobie z tym problemem.Usuwanie drugiego podbródka w INSTYTUT em w Płocku


Skąd bierze się drugi podbródek?


Problem ten może wystąpić u każdego, bez względu na płeć czy wiek. Wiadomo, że większy defekt kosmetyczny w postaci podwójnego podbródka występuje u kobiet, ale i mężczyzn zainteresowanych zabiegami modelowania twarzy w tym obrębie nie brakuje. Najczęstszą przyczyną pojawiania się drugiego podbródka jest odkładanie się tkanki tłuszczowej właśnie w tej okolicy. Jednak nie zawsze nadwaga jest sednem tego problemu. Z biegiem czasu nasza skóra staje się mniej elastyczna, zaczyna działać grawitacja, która powoduje pojawienie się dodatkowej obwisłej skóry właśnie w okolicy podbródka. Narażone są również osoby, które mają niewłaściwą postawę ciała lub wykonujące pracę, w której osłabiamy mięśnie szyi i brody. Jako czynnik sprzyjający powstawaniu drugiego podbródka wymieniane jest również zbyt częste zażywanie kąpieli słonecznych, zaburzenia hormonalne oraz problemy z tarczycą.


Jak pozbyć się podwójnego podbródka? Lipoliza iniekcyjna


Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej to jednak najczęściej występujący powód pojawiania się nieestetycznie wyglądającego drugiego podbródka. Jeśli po wykonaniu badania stwierdzamy zbyt dużą ilość tkanki tłuszczowej w tym obrębie, musimy zastosować zabiegi lipolityczne. Najczęściej stosowanym zabiegiem w naszym gabinecie jest lipoliza iniekcyjna.


Polega ona na podawaniu, przy użyciu cienkiej igły małych ilości substancji lipolitycznej bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Wymaga to jednak kilku powtórzeń. Zabiegi powtarzamy nie częściej niż co 4 tygodnie. Częstsze podawanie substancji nie ma po prostu sensu, gdyż dopiero po około 10-14 dniach następuje wydalanie “zniszczonego tłuszczu”. Poddając się zabiegowi lipolizy iniekcyjnej częściej niż jest to zalecane, możemy również wywołać niechcianą silną reakcję alergiczną oraz spowodować zbyt wysoki stan zapalny. Często jednak boicie się o jakość skóry po zabiegu. Czy nie będzie ona zbyt wiotka? Obecnie produkty używane do zabiegu lipolizy zawierają w swoim składzie substancje pomocnicze, jak np. peptydy, które dodatkowo stymulują i zagęszczają skórę. Tak więc nie musicie się martwić, że Wasza skóra będzie w złej kondycji.


Pamiętajmy jednak, że sam zabieg lipolizy nie wystarczy by skutecznie zlikwidować drugi podbródek. Musimy przyjrzeć się naszej diecie i codziennym nawykom. Zbilansowane posiłki bogate w owoce i warzywa, regularny ruch, odpowiednie nawodnienie organizmu - od tego należy zacząć. Zabiegi lipolizy iniekcyjnej skutecznie “opróżniają” komórkę tłuszczową, czyli nie usuwają jej. Dlatego zabieg lipolizy należy systematycznie powtarzać. Na początku zalecamy ok 3- 6 zabiegów w odstępach min. 4 tygodniowych. A następnie spotykamy się średnio co około 6 miesięcy.


Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej?


Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia. Nie ma w tym przypadku potrzeby stosowania dodatkowej substancji znieczulającej. Przy odpowiednim podawaniu preparatu praktycznie nie ma żadnego dyskomfortu. Czasami natomiast, kilka minut po zaaplikowaniu produktu (zależy od użytej w nim substancji), odczuwalne może być wyraźne ciepło, a nawet delikatne szczypanie. Niektóre osoby w ciągu doby mogą mieć lekko podwyższoną temperaturę ciała oraz, w okolicach miejsca zabiegowego, może pojawić się zaczerwienienie lub siniaki.


Ważne są tutaj zalecenia pozabiegowe. Ja proszę swoje klientki i klientów o wykonywanie specjalnego masażu, który pokazuję po zabiegu. Pomaga on w poprawieniu metabolizmu i szybszym wydalaniu niechcianego tłuszczu. W zabiegach lipolitycznych bardzo ważne jest również odpowiednie nawodnienie naszego organizmu. Tak więc kilka dni przed planowanym zabiegiem zacznij już pić spore ilości wody. Lipoliza iniekcyjna będzie skuteczniejsza oraz Twój organizm Ci za to podziękuje!


Jak zredukować drugi podbródek? Przy pomocy nici zagęszczających PDO


Co w przypadku skór wiotkich? Ja jestem niesamowitą zwolenniczką nici zagęszczających PDO. Co kryje się pod tą nazwą? To skuteczny zabieg bez użycia skalpela. Nici te wykonane są z polidioksanonu - całkowicie biokompatybilnej z naszym organizmem substancji, która stosowana jest w medycynie od ponad 20 lat. Jak działają nici zagęszczające? Wprowadzane są przy pomocy igły lub kaniuli. Powodują one naturalną stymulację kolagenu i elastyny. Wraz z upływem czasu rozpuszczają się całkowicie nie pozostawiając po sobie blizn. Zabieg trwa stosunkowo krótko i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, dla większego komfortu klienta. Kiedy są zauważalne efekty? Pierwsze efekty są zauważalne w ciągu miesiąca jednak one narastają i utrzymują się ok 2- 3 lat. Po zabiegu jest odczuwalny lekki dyskomfort w postaci ciągnięcia, uczucia ograniczenia ruchomości, jednak ustaje to w ciągu kilku dni. Ważna w tym zabiegu jest ilość implantowanych nici. Przy podaniu 10 sztuk nie oczekujcie efektu wow. Jeśli jesteś osobą młodą warto pomyśleć o połączeniu nici PDO z osoczem bogatopłytkowym! Tym sposobem wygładzimy podbródek i dodatkowo zatroszczymy się o odpowiednie odżywienie skóry.


Inne metody na pozbycie się podwójnego podbródka


Na rynku jest jeszcze wiele innych zabiegów pozwalający skutecznie pozbyć się podwójnego podbródka, jak np. HIFU, kriolipoliza czy ultradźwięki. One również są skuteczne. Można też wykonać liposukcję chirurgiczną w przypadku nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej.


Pamiętaj, by każdego dnia troszczyć się o skórę na twarzy oraz szyi. Ponieważ wiek robi swoje i zauważalny wraz z upływem czasu brak jędrności skóry będzie powodował delikatne defekty kosmetyczne.


Nie wiesz jaki zabieg likwidujący podwójny podbródek będzie najlepszy dla Ciebie? Pomocą w doborze metody pozbycia się tego problemu zajmiemy się my - kosmetolodzy z Instytut em. Wstępna, bezpłatna konsultacja pozwala określić przyczynę problemu oraz potrzeby skóry. Niektóre choroby czy przyjmowane leki są przeciwwskazaniem wykluczającym możliwość wykonania niektórych zabiegów, dlatego warto do nas przyjść i porozmawiać. Z zabiegu również mogą skorzystać osoby bardzo młode, które mają specyficzną budowę ciała.


Mam nadzieję, że rozwiałam Twoje wątpliwości i już wiesz jak możesz sobie pomóc.28 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page