top of page

Pielęgnacja skóry dojrzałej po 40. roku życia

Z wiekiem nasza skóra zmienia się. Zmarszczki są bardziej widoczne, oczy wyraźnie podkrążone, a skóra sucha i zmęczona. Jak temu zaradzić? Przedstawię ci kilka sposobów na podkreślenie, ale nie przerysowanie urody 40latki!


Nasza skóra w ciągu naszego całego życia przechodzi różne etapy. Tak jak my stajemy się coraz starsze, bardziej dojrzałe, to samo dzieje się z naszą skórą. Wiele z nas nie potrafi tego zaakceptować. Zazwyczaj po 40. roku życia zaczynają być widoczne bruzdy nosowo-wargowe, które są wynikiem działania grawitacji. Owal twarzy traci na swojej jędrności a zmarszczki mimiczne stają się statyczne i widoczne nawet w spoczynku. Nasz organizm nie jest w stanie sam wytwarzać wystarczającej ilości kolagenu, który jest odpowiedzialny między innymi za jędrność skóry. Nasz naturalny płaszcz hydrolipidowy nie jest już aż tak skuteczny, nie chroni naszej skóry przed promieniowaniem UV i dodatkowo skóra szybko staje się odwodniona. Dlatego na pomoc przychodzą rożnego rodzaju zabiegi oferowane z gabinetach kosmetologicznych.


Jak dbać o skórę po 40. roku życia?


Jako kosmetolog jestem zobligowana do edukowania na temat odpowiedniej pielęgnacji domowej, którą jest kluczem do dbania o skórę w każdym wieku, a w szczególności dojrzałą. Nawet jeśli będziesz wykonywać najlepsze na rynku zabiegi, a nie będziesz stosować odpowiedniej pielęgnacji domowej, nie osiągniesz długotrwałych efektów. Najważniejsza w pielęgnacji skóry jest ochrona przed promieniowaniem UV. Zatem odpowiedni krem z wysokim SPF to must have w każdej kosmetyczce, nie tylko latem. Kremów na rynku jest cała masa, należy dobrać odpowiedni dla swojej skóry. Jestem zwolenniczką stosowania preparatów gabinetowych, ale również uwielbiam pielęgnację koreańską. Preparaty te mają świetne składy i są w bardzo dobrych cenach.


Pielęgnacja skóry dojrzałej – regeneracja i stymulacja komórek

Pielęgnacja skóry dojrzałej w INSTYTUTem. w Płocku

A co poza ochroną potrzebne jest skórze dojrzałej? Mocna regeneracja i stymulacja. Musimy przypomnieć naszym komórkom odpowiedzialnym za produkcję kolagenu i elastyny, jak mają pracować. U źródła powstawania zmarszczek po 40. jest intensywny spadek poziomu nawilżenia. Pamiętajmy, że skóra musi być również nawilżania od wewnątrz. Woda dla naszego organizmu jest niezwykle ważna. Jeśli nie lubimy czystej wody. wybierajmy tę z dodatkiem ulubionych owoców, herbaty ziołowe, czy soki które sami możemy przygotować.


Oczyszczanie – niezbędny element pielęgnacji skóry


Kolejnym elementem pielęgnacji skóry w każdym wieku jest oczyszczanie. Nie tylko pozwoli nam usunąć z twarzy resztki makijażu oraz codzienne zanieczyszczenia, ale również przygotowuje cerę na przyjęcie składników odżywczych zawartych w preparatach pielęgnacyjnych. Musimy dobrze oczyszczać skórę każdego dnia, tym bardziej po zastosowaniu kremów SPF. Codzienny rytuał naszej pielęgnacji powinien rozpocząć się właśnie od tego etapu. Niektórzy uważają, że kolejny etap czyli tonizację można pominąć. Ja uważam, że przywrócenie naturalnego pH po detergentach myjących jest bardzo ważne. Dodatkowo w tonikach są zawarte składniki nawilżające, odżywcze, rozjaśniające itp. które posiadają dobroczynne właściwości.


Pielęgnacja skóry po 40. – serum i krem dopasowany do potrzeb skóry dojrzałej


Serum w pielęgnacji skóry dojrzałej od INSTYTUTem. w Płocku.

Kolejny etap w pielęgnacji skóry dojrzałej to nałożenie serum, które będzie odpowiednie do waszego problemu. Następnie, w zależności od pory dnia, będzie to albo krem z filtrem albo krem nocny. Nie jestem w stanie doradzić wam w artykule, jaki dokładnie krem czy serum będzie dla Was odpowiednie. Dlatego, że każda skóra jest inna i będzie potrzebować czegoś innego. Warto więc skorzystać z porad kosmetologa i wspólnie z nim dopasować pielęgnacje do waszych indywidualnych potrzeb. W całej pielęgnacji skóry dojrzałej (i nie tylko dojrzałej) warto jeszcze pamiętać o odpowiednich peelingach i maseczkach. Ale o tym postaram się napisać osobny artykuł!


Zabiegi kosmetyczna dla skóry dojrzałej po 40. roku życia


A co z zabiegami gabinetowymi? Sama pielęgnacja skóry dojrzałej po 40. nie wystarczy skoro jest taka ważna? Otóż nie! Pamiętajcie o tym, że skóra jest właśnie po to by chronić. Wiec wchłanianie substancji aktywnych z kremów jest bardzo skompilowane i tak naprawdę niewielka ich ilość zostanie wchłonięta tam gdzie powinna. Tutaj ważne są liposomy, które coraz częściej są stosowane w kosmetologii. To takie mikropęcherzyki, dzięki którym substancje aktywne zostają wchłaniane w głąb skóry. W gabinecie kosmetologicznym możecie wykonać właśnie zabiegi z użyciem liposomów.


Peelingi chemiczne


Podstawą zabiegów kosmetologicznych są peelingi chemiczne, które dzięki zawartości liposomów będą się lepiej wchłaniać. Pewnie zastanawiasz się po co peeling ma się wchłaniać? Błędne jest myślenie że peelingi służą jedynie złuszczaniu naskórka. Peelingi chemiczne są rewelacyjnym stymulatorem naszych komórek. Maja olbrzymie zdolności nawadniania skóry, pogrubiania jej. Tak więc ten zabieg powinien być często wykonywany. Dobór preparatu oczywiście jest zależny od tego, czego Twoja skóra potrzebuje.


Masaże


Kolejnym świetnym zabiegiem stymulującym są masaże na różnych głębokościach skóry. Jestem zwolennikiem masaży manualnych, ale również aparaturowych. Nasze klientki uwielbiają masaż specjalna głowicą Ergolift, który stymuluje, drenuje i odpręża. Masaż polega na synergicznym działaniu dwóch klapek w komorze zabiegowej, która z odpowiednią siła zasysa i stymuluje skórę. Jest to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów bankietowych w naszym gabinecie, ponieważ efekty są zauważalna od razu po pierwszym zabiegu. Owal twarzy zostaje uniesiony a okolica oczu wypoczęta.


Mezoterapia


Niewątpliwie najlepszym zabiegiem nawadniającym jest mezoterapia igłowa. Dzięki niej, poprzez mikropęcherzyki dostarczamy do odpowiedniej warstwy skóry kwas hialuronowy, kolagen, czy ostatni hit - kwas bursztynowy.


Każdy gabinet ma w ofercie zabiegi anti-age. Jest ich tak dużo na rynku, że nie wiadomo który wybrać. Wiec na co najlepiej postawić? Na wiedzę i doświadczenie kosmetologa! Zaufaj swojemu kosmetologowi, bo to właśnie on dobierze najbardziej trafne terapie. Na konsultacji opowiedz o swoich oczekiwaniach i potrzebach, abyście wspólnie mogli wybrać to, co będzie dla ciebie najlepsze!

207 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page