top of page

Jak powiększyć usta?

Pytanie o to jak powiększyć usta zadaje wiele pań, które marzą o wymodelowanych, symetrycznych i wyraźnie zarysowanych wargach. Nie każda z nas została jednak obdarzona przez naturę pełnymi ustami o zdrowym, lekko zaczerwienionym kolorze, które obecnie pragnie posiadać wiele kobiet. Na szczęście dzisiejsza medycyna estetyczna oferuje co najmniej kilka różnego rodzaju zabiegów powiększających usta.

Od mniej do bardziej inwazyjnych metod. Zmysłowo powiększone usta są bowiem w ostatnim czasie dość modne, a piękna, jędrna i subtelnie podkreślona czerwień wargowa jest marzeniem niejednej kobiety. W mojej ocenie usta są najważniejsze w makijażu. Wyobrażasz sobie pięknie wykonany makijaż bez podkreślonych ust?


Nie ma czegoś takiego jak idealny kształt, wielkość czy kolor ust. Dlatego zabiegi poprawiające usta powinny być dobierane indywidualnie dla każdej z nas. I w zasadzie każdego - dlatego, że na korektę coraz częściej zdarzają się panowie. Czy warto powiększyć usta? Tak warto! Najczęściej usta powiększane są przy pomocy kwasu hialuronowego – od wielu lat jest to ciesząca się popularnością metoda modelowania ust - i temu tematowi chciałabym poświęcić dzisiejszy artykuł.


Powiększanie ust w INSTYTUT em w Płocku


Powiększanie ust kwasem hialuronowym


Powiększanie ust przy pomocy kwasu hialuronowego to doskonały sposób na poprawę swojego wyglądu. Istnieje wiele powodów, dla których chcemy poddać się temu zabiegowi: powiększenie czerwieni wargowej, poprawienie uśmiechu czy struktury ust. Zabieg bardzo niewinny, ale pozwala na zwiększenie samooceny i akceptacji samej siebie, zwłaszcza u osób, które chcą się czuć bardziej atrakcyjnie i pewnie we

własnej skórze. Niekiedy podawanie kwasu hialuronowego jest stosowane np. u osób po wypadku czy po rozszczepie wargi.


Kwas hialuronowy, czyli tak zwane wypełniacze, jest to substancja, która dodatkowo została “zagęszczona“ poprzez specjalny składnik tworząc swego rodzaju “implant”, który wraz z upływem czasu zostaje wchłaniany przez nasz organizm. Substancja ta, w zależności od produktu, nie tylko powiększa usta, ale wygładza je i nawilża. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które skarżą się na przesuszone, spierzchnięte i pękające usta.


Powiększanie ust kwasem hialuronowym – jak długo utrzymuje się efekt?


Trwałość efektu powiększenia i nawilżenia ust przy użyciu kwasu hialuronowego jest zależna od produktu jaki został zastosowany podczas zabiegu oraz naszego organizmu. Warto w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ludzkim ciele. Jednak wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza. Niektóre osoby mają w sobie również dużo czynnika (enzymu), który powoduje szybkie wchłanianie kwasu. Jednak za taki umowny czas utrzymywania się

efektu powiększonych ust uznaje się między 6 a12 miesięcy.


Czy zabieg powiększania ust jest bolesny?


Zabieg modelowania i wypełniania ust kwasem hialuronowym wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Dodatkowo niektóre produkty używane podczas zabiegu zawierają w składzie znieczulającą lidokainę, która zmniejsza odczucie „rozpierania” warg często towarzyszące aplikacji kwasu hialuronowego. W zależności od metody zabieg trwa od 10 do 30 minut. Jeśli zależy nam na nawilżeniu i poprawieniu struktury ust to jest zaledwie kilka nakłuć. W przypadku mocnego wymodelowania musimy już liczyć się z wydłużonym czasem zabiegu i większym dyskomfortem.


Czy zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym niesie za sobą powikłania?


Niestety tak i to coraz częściej. Główną przyczyną powstawania powikłań jest podawanie zbyt dużej ilości preparatu do tkanki. Usta stają się twarde, często powodując migrację tworzą tzn. wąsa. W przypadku chorób autoimmunologicznych zdarzają się różnego rodzaju zgrubienia, grudki oraz alergie. Dlatego przy tym zabiegu w szczególności zachowajmy rozwagę. Często zdarza mi się odmówić wykonania zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym właśnie z tego względu, że klientki mają mylne wrażenie, iż kwasu już nie ma i należy go dodać. Przy tego typu zabiegu robimy zdjęcia i pokazujmy, jak to było przed zastosowaniem preparatu.


Czy istnieją jeszcze jakieś inne metody na powiększenie ust?


Tak! Chcąc wymodelować usta warto wziąć pod uwagę makijaż permanentny. Sprawdza się on idealnie u osób, które mają bladą czerwień wargową, albo posiadają jakieś ubytki. Wyrównany kontur ust pozwoli często znacznie poprawić ich wygląd. Zabieg co prawda nie jest najprzyjemniejszy i trwa średnio około 2 godzin, ale warto z niego skorzystać. Ja jestem szczęśliwą posiadaczką permanentnego makijażu ust i to był dobry wybór. Odpowiednio dobrany kolor pozwala na zachowanie dziennego makijażu a wieczorem spokojnie mogę pomalować swoje usta ulubioną czerwoną szminką.


Biorąc pod uwagę chirurgię plastyczną można wykonać np. przeszczep tłuszczu w usta lub zastosować trwałe implanty silikonowe. Jednak te metody wzbudzają we mnie strach. Dostępne na rynku są również pomadki powiększające optycznie usta, które delikatnie szczypią je oraz mają super lustrzany efekt. Więc jeśli zastanawiasz się czy w większych ustach byłby Ci do twarzy, kup taką pomadkę i sprawdź. To koszt zaledwie kilku złotych a pozwoli przybliżyć czy efekt powiększonych ust Ci się spodoba.


Uwaga! Zabieg powiększania i modelowania ust uzależnia :)61 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page