top of page

Jak oczyścić skórę twarzy?

Oczyszczanie twarzy stanowi preludium do pielęgnacji domowej i gabinetowej. Jest to punkt wyjścia do rozpoczęcia analizy skóry. Prawidłowe jej oczyszczenie ma wpływ na skuteczność zastosowanych kosmetyków oraz w rezultacie stan naszej cery po wykonanym zabiegu. Dowiedz się jak wyglądają poszczególne etapy oczyszczania skóry twarzy, które można przeprowadzać samodzielnie w domu oraz dlaczego warto skorzystać z profesjonalnego zabiegu oczyszczającego na twarz w salonie kosmetycznym.


Prawidłowe oczyszczanie twarzy powinno być spersonalizowane. Co to oznacza? Każda skóra ma swoje indywidualne preferencje pielęgnacyjne. W kosmetologii wyróżnia się 4 podstawowe typy cer: normalna, tłusta, sucha, mieszana. W przypadku każdej z nich oczyszczanie twarzy przebiega w takich samych etapach. Różnice pojawiają się dopiero w chwili doboru kosmetyków do problemu z jakim boryka się skóra.


Oczyszczanie twarzy – dlaczego jest tak ważne?


Celem zabiegu oczyszczania skóry twarzy jest wyeliminowanie zaskórników, zminimalizowanie widoczności porów, zmniejszenie ilości sebum oraz przygotowanie jej na przyjęcie substancji aktywnych. Pamiętajmy o tym, że każda cera ma swoje przeciwwskazania co do stosowanych kosmetyków pielęgnacyjnych np. cera naczyniowa, przy której nieodpowiednia pielęgnacja może przyczynić się do zaostrzenia problemu. Dlatego też chcąc przeprowadzić głębokie oczyszczanie twarzy warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy zastosują odpowiednie techniki oraz produkty bezpieczne dla naszej skóry i dopasowane do jej potrzeb.


5 zasad oczyszczania skóry twarzy w domuWyróżnia się 5 zasad oczyszczania twarzy i mają one zastosowanie w oczyszczaniu każdego typu cery niezależnie od jej problemu. Pierwszym i najistotniejszym krokiem jest dwuetapowy demakijaż, później tonizacja, złuszczanie i na samym końcu nawilżanie poparte ochroną przeciwsłoneczną. Każdy z tych czynników ma wpływ na nasz mikrobiom i prawidłową barierę hydrolipidową, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio o nią dbać.


Pierwszy krok w oczyszczaniu twarzy - demakijaż


Rozpoczynamy demakijażem. Nie ważne czy używasz produktów kolorowych do makijażu, czy też nie. W ciągu dnia mamy do czynienia z zanieczyszczeniami środowiskowymi, pyłem, kurzem, ale także z wydzielaniem sebum, które zbiera się w ujściach gruczołów łojowych i prowadzi do ich zapychania. Demakijaż rozpoczyna mycie wstępne. W tym kroku sięgnij po emulsje, olejek lub masełko do demakijażu. W kontakcie z wodą produkty te emulgują rozpuszczając tłuste zanieczyszczenia. Każdy produkt należy zmyć z twarzy wodą. Następnie z pomocą nadchodzi żel lub pianka, jako zwieńczenie demakijażu i domycie pozostałości zabrudzeń.


Drugi etap oczyszczania twarzy - tonizacja


Czas na tonizację. Tutaj zasada jest prosta. Po każdym etapie oczyszczania skóry twarzy z użyciem wody należy przywrócić jej odpowiednie pH, waha się ono w granicach 4-5 i jest lekko kwaśne. Do tego etapu zaleca się używanie toniku dopasowanego do typu cery, który odbudowuje naturalną barierę skóry i przygotuje ją do wchłonięcia dobroczynnych substancji zawartych w kosmetykach.


Złuszczanie naskórka – trzeci etap oczyszczania skóry twarzy


Kolejnym krokiem w oczyszczaniu cery jest złuszczanie. Każdego dnia nasza skóra ulega procesom keratynizacji naskórka - złuszczaniu. Nasze zadanie polega na ich usunięciu w celu przyspieszenia penetracji naskórka przez substancje aktywne zawarte w kosmetykach. Tutaj z pomocą spieszą peelingi. Jest szeroki wachlarz produktów na rynku kosmetycznym, od peelingów enzymatycznych po drobno i gruboziarniste, które uporają się z cerami trądzikowymi, tłustymi ze skłonnością do nadmiernej pracy gruczołów łojowych. Ten krok należy powtarzać w pielęgnacji 2 razy w tygodniu przy jednoczesnej obserwacji reakcji skóry. Jeśli wystąpi podrażnienie należy wydłużyć odstęp między wykonywanymi zabiegami.


Oczyszczanie twarzy - pielęgnacja i ochrona przeciwsłoneczna


Proces oczyszczania twarzy kończy zazwyczaj nałożenie kremu pielęgnacyjnego oraz ochrony przeciwsłonecznej, do czego posłuży nam krem z filtrem, najlepiej o faktorze SPF 50. Możemy oczywiście pozwolić sobie na rozbudowanie naszej pielęgnacji o serum dobrane do potrzeb naszej skóry. Wtedy pierwszym krokiem jest serum, następnie krem oraz ochrona przeciwsłoneczna. Kosmetyki te nakładamy kanapkowo. Celem takiej pielęgnacji jest ochrona przed powstawaniem przebarwień i odbarwień skóry, a także poprawa jej ogólnej kondycji opartej o działanie anty-aging, przeciwtrądzikowe, nawilżające.


Głębokie oczyszczanie twarzy w salonie kosmetycznym


Jeżeli masz na celu głębokie oczyszczanie twarzy konieczny jest profesjonalny salon, profesjonalne kosmetyki, profesjonalny sprzęt i najważniejsze… zaufanie do zabiegowca. Po dokładnym demakijażu i ocenie stanu skóry kosmetolog wybierze dla ciebie odpowiedni zabieg pozwalający na rozpuszczenie spoiwa międzykomórkowego oraz pozbycie się zaskórników. Do tego typu działań niezbędne będzie wykonanie peelingu manualnego lub chemicznego, mikrodermabrazji, oczyszczania wodorowego czy peelingu kawitacyjnego. Dodatkiem do przeróżnych technologii są oczywiście kosmetyki o wyższych stężeniach substancji aktywnych i odpowiednim pH, które są wykorzystywane w salonach kosmetycznych, gdzie potrzebna jest również profesjonalna wiedza i doświadczenie. Dobór kosmetyków przez zabiegowca pozwoli na eliminację defektu estetycznego z jakim boryka się dana skóra, a przy okazji przeciwdziałanie procesom ich ponownego powstawania.


Głębokie oczyszczanie twarzy – oczyszczanie wodorowe


Chcąc wykonać profesjonalne i dogłębne oczyszczanie skóry twarzy, które jest szczególnie istotne w przypadku osób borykających się problemami skórnymi, takimi jak trądzik, zaskórniki czy nadmierne przetłuszczanie się cery, warto skorzystać z doświadczenia specjalistów. Jedną ze szczególnie polecanych metod jest zabieg oczyszczania wodorowego twarzy, który jest w pełni bezpieczny, polecany w przypadku każdego typu cery (również naczynkowej), skutecznie przywraca cerze blask, usuwa zanieczyszczenia i eliminuje zaskórniki. Polega na wykorzystaniu cząsteczek aktywnego wodoru, który zostaje wtłoczony w głębokie warstwy skóry przy pomocy wysokiego ciśnienia. Zabieg oczyszczania wodorowego jest zupełnie bezbolesny i może być wykonywany także w przypadku cery wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

24 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page