top of page

Dlaczego warto poddać się zabiegowi depilacji laserowej twarzy?


Obecnie wiele kobiet, nawet już w młodym wieku, boryka się z nadmiernym owłosieniem na twarzy. Ten problem głównie dotyczy górnej wargi czyli tzw. wąsika, ale również boków twarzy, brody, jak i szyi. Bez wątpienia wpływa on na jakość życia i pewność siebie każdej kobiety. Niestety, bardzo duża część osób wstydzi się tego mankamentu i próbuje radzić sobie z nim przy pomocy tradycyjnych metod, takich jak usuwanie włosków pęsetą, woskiem czy maszynką do golenia. Warto jednak przyjrzeć się temu problemowi bliżej, bo takie “niewinne“ owłosienie na twarzy może sygnalizować poważne problemy zdrowotne. Na pojawiania się wąsika, włosów na brodzie czy innych częściach twarzy mogą mieć wpływ hormony - w tym przypadku androgeny, problemy z tarczycą, czy zespół policystycznych jajników.


Rynek kosmetyczny daje nam wiele możliwości pozbywania się niechcianego owłosienia, również z twarzy. Najbardziej powszechnym jest użycie jednorazowej maszynki do golenia, która niestety może doprowadzić do zacięcia, pęsety czy plastrów z woskiem. Są to metody łatwo dostępne i na krótką metę skuteczne, jednak co warto zauważyć - zupełnie nietrwałe. Rozwój kosmetologii estetycznej daje nam możliwość usunięcia takiego owłosienia z każdego miejsca na ciele na stałe, dzięki zastosowaniu depilacji laserowej. Efekty zabiegów laserem są praktycznie w 100% skuteczne i utrzymują się bardzo długo.


Na czym polega zabieg depilacji laserowej twarzy?


Kosmetolog przed rozpoczęciem zabiegu laserowego usuwania owłosienia z twarzy przeprowadza bardzo wnikliwy wywiad dotyczący Waszego stanu zdrowia, dopytuje od kiedy takie włosienie się pojawiło. Sprawdza, w których miejscach na twarzy pojawiają się włoski, jaką mają strukturę i kolor. Zaznacza określone partie na twarzy i naświetla je wiązką światła laserowego. Wiązka przenika poprzez łodygę włosa do jego cebulki oraz naczynek odżywiających włos i pochłania melaninę. Cebulka włosa zostaje całkowicie zniszczona, dzięki czemu włos naświetlony laserem nie odrasta. Co warte podkreślenia, zabieg jest w pełni bezpieczny dla naszej skóry oraz organizmu, jego działaniu zostają poddane jedynie porastające naskórek włosy. Dlatego też mogą się mu poddać również osoby z wrażliwą skórą czy cerą naczynkową. Im jaśniejsze są włosy porastające twarz, tym większą liczbę powtórzeń zabiegu należy wykonać, aby doprowadzić do całkowitego pozbycia się owłosienia z twarzy.


Ile zabiegów potrzebujemy by pozbyć się owłosienia z twarzy na stałe?


Warto wspomnieć, że nasze włosy mają trzy fazy wzrostu. Depilacja laserowa jest skuteczna tylko w fazie I - faza anagenu, dlatego zabiegi musimy systematycznie powtarzać.


W przypadku depilacji twarzy przy użyciu lasera diodowego zabiegi powtarzamy częściej niż w przypadku innych partii ciała. Sesje depilacji laserowej powtarzane są co około 5-6 tygodni. Zbyt długa lub zbyt krótka przerwa może osłabić efekt, dlatego ważne jest by wykonywać zabieg według zaleceń zabiegowca. Ilość zabiegów to sprawa bardzo indywidualna jednak zazwyczaj wystarcza nam od 4 do 8 sesji.


Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej twarzy?


Zabieg depilacji laserowej twarzy laserem diodowym wymaga wcześniejszego zgolenia włosów. Minimalnie tydzień przed zabiegiem nie wykonujemy żadnych peelingów domowych. Co najmniej 2 tygodnie przed i po naświetlaniu laserem nie wykonujemy żadnych zabiegów na twarz w gabinecie kosmetycznym i medycyny estetycznej. Skóra przygotowana do sesji laserem diodowym musi być czysta i sucha, nie mogą występować na niej żadne podrażnienia ani krostki. Minimum 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej twarzy odradza się korzystania z solarium oraz nadmiernej ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych.


Nadchodzi lato i na pewno zastanawiasz się czy rozpocząć zabiegi depilacji laserowej już teraz, mając świadomość, że skóra nie może być opalona, czy poczekać na nadejście jesieni. Racja, do skutecznego wykonania zabiegu depilacji laserowej twarzy potrzebujemy jasnej skóry i ciemnych włosów. Jednak pamiętaj! Ochrona przeciwsłoneczna jest ważna przez cały rok, nie tylko latem. Zastanawiałaś się nad tym co się dzieje z naszą skórą zimą? Słońce inaczej świeci? Absolutnie nie. Dlatego depilację laserową możesz zacząć o każdej porze roku, pamiętając o regularnym stosowaniu kremów z wysokim filtrem, minimum 50 SPF, zarówno przed jak i po zabiegu.


Jak wygląda skóra po zabiegu depilacji laserowej twarzy?


Ze względu na to, że skóra na twarzy jest bardziej delikatna niż w innych obszarach naszego ciała, to bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i delikatny obrzęk, który w ciągu 12 godzin powinien samoczynnie zniknąć.

Po 12 godzinach od zabiegu twarz można przykryć lekkim kremem BB, który pozwoli zakryć ewentualne pozostałości po zaczerwienieniu. Należy również pamiętać o skutecznej ochronie przeciwsłonecznej i stosowaniu preparatów z filtrem SPF przed każdym wyjściem z domu, bez względu na to, o jakiej porze roku miał miejsce zabieg laserowej depilacji twarzy.


Mam nadzieję, że rozwiałam Twoje wątpliwości dotyczące zabiegu laserowania usuwania wąsika i pozostałego owłosienia, które często pojawia się w obrębie twarzy. Jeśli zastanawiasz się, czy poddać się temu zabiegowi, masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz konsultacji, skontaktuj się z nami i umów sią na bezpłatną wizytę z naszym specjalistą. Jestem przekonana, że zabieg depilacji laserowej spełni Twoje oczekiwania i pozwoli skutecznie i na długo pozbyć się uporczywego owłosienia z twarzy.

59 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page